15 minut każdego dnia na coś, co sprawia Ci przyjemność – rozpocznij program ćwiczeń dla przyjemności!

15 minut każdego dnia na coś, co sprawia Ci przyjemność – rozpocznij program ćwiczeń dla przyjemności!

Nieustanna pandemia, złe samopoczucie, zbyt wiele bodźców na co dzień, stresująca praca, obowiązki domowe mogą nas przytłaczać w dzisiejszych czasach. Warto każdego dnia poświęcić chwilę na pielęgnację swojej duszy. Można się całkowicie zrelaksować i mimo wszystko wykonać trening.

Dlaczego trening dla przyjemności jest tak ważny

Postaraj się znaleźć 15 minut dla siebie, pomimo codziennego zgiełku. Trening przyjemności to prosty sposób na rozpoczęcie pozytywnego myślenia każdego dnia. Doprowadzi to na przykład do zwiększenia energii. Wyobraź sobie, że wstawanie z łóżka każdego ranka nie musi być walką z samym sobą. Będzie to naturalne, tak jak Twoje codzienne obowiązki.

Istotne jest, aby znaleźć czas w swoim codziennym życiu na dbanie o siebie. System nerwowy staje się przeciążony, gdy nie pozwala mu się zrelaksować, zwłaszcza w sytuacjach stresowych. Może to mieć znaczący wpływ na Twoją odporność, samopoczucie i ogólny stan zdrowia.

Każdego dnia powinieneś poświęcić kwadrans na bycie zdrowym. Kolejnym zdrowym nawykiem jest picie odpowiedniej ilości wody każdego dnia. Czasami trudno jest odpuścić sobie dzień i zrelaksować się. Ale jest to tego warte. Sprawiamy, że nasze życie staje się lepsze, kiedy poświęcamy czas dla siebie i znajdujemy równowagę w naszym codziennym życiu.

Sprawdź także: Porady dotyczące pracy w domu: proste sposoby na zapewnienie sobie produktywności – https://domowabohaterka.pl/porady-dotyczace-pracy-w-domu-proste-sposoby-na-zapewnienie-sobie-produktywnosci_nnqr.a

Moje sposoby na czerpanie przyjemności

Mała przyjemność może zrobić dużą różnicę w Twoim nastroju. Nawet jeśli nie masz ochoty na świat zewnętrzny, możesz spędzić czas w domu i zadbać o siebie.

Oto kilka z moich metod:

  • Szukanie nowych przepisów na ciekawe dania?
  • Wypełniam mój kalendarz
  • Aplikacja, która pozwala na naukę hiszpańskiego
  • Masaż twarzy to świetna opcja.
  • zmiana dekoracji, świeczki, światełka.
  • Możesz też znaleźć inne sprytne sposoby na spędzenie 15 minut samemu

Przygotuj przekąskę dla siebie, zapal świeczkę i zrelaksuj się na kanapie. Danie powinno być łatwe do przygotowania, kolorowe i zdrowe. Da Ci też zastrzyk energii. Najlepsza jest świeca, która przywołuje radosne wspomnienia. Nie rób się sentymentalny i nie wspominaj przeszłości. Zastanów się nad tym, co masz teraz i co będziesz mieć w przyszłości.

Kolorowanki dla dorosłych? Możesz się zrelaksować przez 15 minut, kolorując kredkami i drobnymi motywami. Powinieneś myśleć o efekcie końcowym i skupić się na każdym kroku, aby osiągnąć swój cel.

Odprężenie duszy można również osiągnąć poprzez aktywność fizyczną. Możesz zdecydować się na wyciszającą jogę lub energiczny trening cardio. Wszystko zależy od tego, ile odpoczynku potrzebujesz.

Możesz zapisać co najmniej 10 rzeczy, za które jesteś wdzięczny, aby docenić wszystko, co zrobiłeś w swoim życiu. Jestem wdzięczna za wspaniałego przyjaciela, na którego zawsze mogę liczyć.

Pozytywne myślenie o przyszłości może pomóc Ci się zrelaksować. Nie rozpamiętuj wydarzeń z przeszłości, ponieważ mogą one przywołać złe wspomnienia. Doprowadzi to tylko do żalu, złości i wielu innych rzeczy. Lepiej jest wyobrazić sobie, co chciałbyś zrobić. Pomyśl o miejscach, które chciałbyś odwiedzić. Zastanów się nad restauracjami, które odwiedzisz. Być może czujesz potrzebę spróbowania nowego sportu. Dobrym pomysłem jest zapisanie wszystkich swoich pomysłów, a następnie powrót do nich, gdy wszystko wróci do normy.

Możesz rozwinąć nowe umiejętności, które pomogą Ci myśleć inaczej i pomogą Ci skupić się na różnych rzeczach. Jest to kolejny świetny pomysł na trening przyjemności. Możesz nauczyć się nowego języka za pomocą aplikacji na swoim smartfonie. Od czegoś trzeba zacząć!

To może Ci tylko zaszkodzić…

Unikaj oglądania śmiesznych filmików na smartfonie lub bezcelowego surfowania po sieci, zwłaszcza przed snem. Nadmierna pobłażliwość może mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie. To chwilowe rozproszenie uwagi, które nie ma nic wspólnego z pozytywnym myśleniem i spokojem. Trening przyjemności może pomóc ci przetrwać ten trudny czas.

Previous Policjanci przechwycili 100 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów
Next Slalom Gigant. To były zawody

Może to Ci się spodoba

Laserowe usuwanie włosów jest skuteczne – sprawdź dlaczego

Depilacja laserowa jest wciąż stosunkowo nową techniką, ale wiele osób jest już przekonanych o jej niesamowitych rezultatach. Istnieje wiele rodzajów urządzeń dostępnych do zabiegu, ale LightSheer Duet Laser jest obecnie

Ciekawe pomysły na nudę – czyli jak znaleźć rozrywkę w domu

Kiedy zaczyna się nudzić, czasem trudno znaleźć ciekawe pomysły by zapełnić zabawą tą “pustkę”. Nie ma wtedy nic lepszego niż znalezienie czegoś, co pozwoli Ci się zrelaksować i odpocząć. Na

Racjonalne zakupy bez tajemnic – jedzenie

Nawet najbardziej zagorzały przeciwnik sklepów przynajmniej raz na jakiś czas robi zakupy spożywcze. W tej materii, jak i w każdej innej dziedzinie życia, każdy ma swoją taktykę i sposób. Jednakże,

Leczenie alkoholizmu – na czym polega

Alkoholizm jest często postrzegany jako nałóg, z którym możesz sobie poradzić samodzielnie. W rzeczywistości jest to poważne uzależnienie, które wymaga leczenia. W ludzkim organizmie endogenny alkohol jest produktem przemiany materii,

Odwyk alkoholowy – na czym on polega?

Uzależnienie od alkoholu można śmiało nazwać plagą naszych czasów. Samodzielne radzenie sobie z uzależnieniem od alkoholu jest bardzo trudne, można wręcz powiedzieć niemożliwe. Tylko prowadzony przez terapeutów i lekarzy odwyk

Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit to zmiana skórną, którą potocznie nazywa się pomarańczową skórką. Powoduje on nie tylko nieestetyczny wygląd, ale może też przyczynić się do powstawania cukrzycy. Problem ten dotyka niemal 80 %

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź