Jaka brama garażowa jest najlepsza? Sprawdzamy

Jaka brama garażowa jest najlepsza? Sprawdzamy

Niektóre wybory zostają z nami na długie lata. W takich przypadkach warto dobrze się przygotować, aby podjąć słuszną decyzję. Takim wyborem na pewno jest dobór odpowiedniej bramy garażowej. Trzeba zastanowić się, czy jej funkcjonalność nam odpowiada, czy materiał, z którego jest wykonana, jest wytrzymały oraz czy jej sposób otwierania się dla nas sprawdzi. Najpopularniejsze na rynku rodzaje to bramy uchylne lub segmentowe. Sprawdźmy, która brama garażowa jest najlepsza!

Jak działa brama garażowa uchylna?

Przez długie lata to właśnie bramy uchylne wiodły prym wśród właścicieli garażów. Trudno się dziwić – wytrzymała, w dobrej cenie, o prostej budowie pasującej estetyką do wielu zabudowań. Sposób jej działania jest bardzo przejrzysty, jedno skrzydło otwierane ruchem wahadłowym w stronę górnej części garażu. Jej mechanizm może być zarówno ręczny, jak i automatyczny na pilota. Nie musimy obawiać się skutków braku prądu, wszystkie bramy automatyczne można otworzyć mechanicznie.

Uchylne bramy garażowe cieszą się dużą wytrzymałością, dzięki materiałom, z których są produkowane. Zazwyczaj są to metale – aluminium czy stal. Istnieje duża paleta kolorystyczna bram, więc łatwo można dopasować barwy do otaczających garaż budynków. Również w przypadku wzorów, możemy wybierać z gamy gładkich, tłoczonych lub pokrytych fakturą skrzydeł.

Czy ma jakieś wady? Niestety, sposób jej otwierania może nie być wygodny dla każdego. Skrzydło uchylne na zewnątrz powoduje, że potrzeba ok. 1 m odległości przed bramą. Gdy przypadkiem zapomnimy się i staniemy za blisko samochodem, czeka nas cofanie auta. Tak samo wewnątrz garażu potrzebujemy przestrzeni przy suficie, w którą skrzydło będzie wchodziło.

Jak działa brama garażowa segmentowa?

Obecnie to właśnie na ten rodzaj bram ludzie wykazują największe zapotrzebowanie. Jak wskazuje na to nazwa, jej konstrukcja składa się z segmentów. Są to mniejsze panele połączone zawiasami, które podczas otwierania składają się niezależnie. Podczas ruchu tych segmentów, skrzydło otwiera się równolegle do sufitu. W przypadku tych bram najbardziej popularne rozwiązanie to mechanizmy automatyczne. Oczywiście z zachowaną możliwością otwierania ręcznego.

Największą przewagą tego typu bram jest to, że podczas otwierania i zamykania nie potrzebują przestrzeni, by wykonać ten manewr. Szczególnie jest to ważne, gdy teren wokół garażu jest ciasny. Więcej miejsca gospodarujemy także wewnątrz garażu, ponieważ stelaż przy suficie nie jest rozległy.

Kolejnym plusem tego typu bramy jest jej izolacja termiczna oraz zapewnienie bezpieczeństwa. Konstrukcja segmentowa ma budowę składającą się z warstw. Pomiędzy metalowymi blachami znajduje się pianka poliuretanowa. Grubość całości dochodzi do kilku centymetrów, więc skutecznie zabezpiecza przed chłodem z zewnątrz i utrudnia przebicie się przez nią potencjalnym włamywaczom.

Przy takiej ilości pozytywnych aspektów nie powinno dziwić, że bramy segmentowe stają się tak popularne na rynku. Pytanie tylko, czy sprawdzą się dla każdego? Jak wybrać najlepszą bramę dla siebie? Sprawdź bramy garażowe a stronie https://www.manufakturaokien.pl/bramy-garazowe/

Brama garażowa – jaką wybrać?

Mimo zebrania wszystkich za i przeciw na końcu decydować będą indywidualne preferencje. Wbrew pozorom nie tylko funkcjonalność jest istotna, ale również względy estetyczne i wizualne. Warto, aby brama dobrze współgrała z otoczeniem, była dla nas atrakcyjna i spełniała nasze oczekiwania. W końcu prawdopodobnie jest to inwestycja na wiele lat i zanim ją zmienimy, musimy być zadowoleni z tej bramy, którą wybraliśmy.

Biorąc pod uwagę użytkowość, lepszym wyborem wydaje się brama segmentowa, z racji zajmowania małej przestrzeni. Może być skutecznie używana przy krótkich podjazdach lub w ciasnych miejscach. Kwestie izolacji termicznej i akustycznej również mogą okazać się ważne, szczególnie gdy ktoś spędza czas w garażu na przykład przy naprawach sprzętu. Na pewno zimą lub jesienią może się to okazać nieocenione.

Nie oznacza to wcale, że bramy uchylne są już całkiem skreślone. Na ich korzyść zdecydowanie przemawia mała awaryjność i prostota w obsłudze. Dla osób, które mają dużą przestrzeń przed garażem, sposób otwierania nie będzie stanowił o wadzie tej bramy. Szukając bramy garażowej warto sprawdzić ofertę sklepu https://www.manufakturaokien.pl/

Oba rodzaje bram różnią się od siebie niektórymi elementami. Każdą z nich odnajdziemy w wielu wersjach kolorystycznych, więc szukaj tego, co najbardziej spodoba się właśnie tobie. Jeżeli stoisz teraz przed takim wyborem, zastanów się nad wszystkimi za i przeciw. Nie bój się zapytać o pomoc specjalistów w tej dziedzinie, którzy mogą doradzić ci najlepsze rozwiązanie, dopasowane do twoich potrzeb. Życzymy powodzenia w znalezieniu idealnej bramy!

Previous Prezydent Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza na mistrzostwa Będzina w siatkonodze
Next Otyliada 2022

Może to Ci się spodoba

Sprawca brutalnego rozboju został zatrzymany przez krakowskich policjantów

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawcę rozboju do jakiego doszło pod koniec listopada ubiegłego roku. Wówczas na wracającego po pracy do domu kierowcę MPK napadł mężczyzna. Usłyszał

Msza święta w intencji małopolskiej Policji w Katedrze Królewskiej na Wawelu

Tegoroczne obchody Święta Policji w Małopolsce rozpoczęła uroczysta msza święta w Katedrze Wawelskiej, która odbyła się  w niedzielę, 16 lipca 2017 r. o godz.10.00. Mszę celebrował  Krajowy Duszpasterz Policji, Biskup

Miniwieża czy mikrowieża? Którą lepiej kupić?

Dzisiejsze zestawy stereo znacznie różnią się od sprzętu, który pamiętamy jeszcze kilka lat temu. Mają lepsze parametry, które przekładają się na wysoką jakość dźwięku. Nie jest to jednak jedyna różnica.

Prezydent Krakowa: jestem za budową metra, ale jeszcze nie teraz

W niedzielę, 25 kwietnia, mieszkańcy Krakowa wypowiedzą się w referendum, czy chcą organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022. Prezydent miasta liczy na pozytywne odpowiedzi Krakowian, bo jak podkreśla, projekt się spina i jest

Czerwiec w przedszkolach

Przedszkole Miejskie nr 12 Dentobus 2 czerwca, Przedszkole Miejskie nr 12, odwiedził Dentobus, czyli mobilny gabinet diagnostyki stomatologicznej. Na początku podopieczni wraz z paniami wysłuchali pogadanki na temat prawidłowego mycia

Prezydent Będzina podziękował za pomoc z Ameryki

Pomoc dla mieszańców Obuchowa, partnerskiego miasta Będzina dotarła aż zza oceanu. Dlatego prezydent Będzina podziękował mieszkańcowi amerykańskiego Wisconsin. Marcin Kozon, którego rodzinne korzenie zahaczają i o Będzin, i o Ukrainę

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź