Zakończenie modernizacji budynku Przedszkola Miejskiego nr 6

Zakończenie modernizacji budynku Przedszkola Miejskiego nr 6

Z początkiem stycznia Przedszkole Miejskie nr 6 im. UNICEF po kilkumiesięcznym kapitalnym remoncie wróciło do swojej siedziby przy ul. Wisławy Szymborskiej 10a.

Z opieki i edukacji przedszkolnej korzysta w tej pięciooddziałowej placówce 106 młodych mieszkańców Będzina, przede wszystkim z dzielnicy Ksawera. Z całą pewnością zabawa, nauka i wypoczynek w wyremontowanym przedszkolu nabrały nowego, lepszego wymiaru, przede wszystkim bezpiecznego i nowoczesnego.

Sale, w których przebywają po powrocie z budynku przy ul. Zawale podopieczni przedszkola, zostały gruntownie odnowione. Położono pastelowe wykładziny, na oknach pojawiły się kolorowe rolety, zamontowano nowoczesne urządzenia, m.in. tablice interaktywne, magiczny dywan.

Przebudowano sanitariaty, wyposażono je w oryginalne umywalki i estetyczne kolorowe kabiny. Do wszystkich pomieszczeń prowadzą nowe drzwi. W budynku wymieniono instalację elektryczną wraz z oświetleniem, a także instalację doprowadzającą zimną i ciepłą wodę oraz system ogrzewania centralnego. Wykonano nową instalację teleinformatyczną, wraz z kamerami wizyjnymi i domofonem.

O bezpieczeństwo przedszkola zadbają też nowoczesne urządzenia alarmowe oraz zabezpieczenia przeciwpożarowe. Modernizacja uwzględniała także wykonanie żelbetowego wzmocnienia konstrukcji obiektu, naprawę spękań i zarysowań ścian i sufitów, odtworzenie ścian działowych, wykonanie nowych nadproży nad drzwiami, ocieplenie przegród budowlanych, ocieplenie ścian zewnętrznych, poddasza, wymianę drzwi zewnętrznych, wymianę parapetów zewnętrznych, rynien oraz rur spustowych, obróbek blacharskich, wykonanie przeciwwodnej izolacji fundamentów oraz nowej elewacji.

Źródło: Urząd Miejski w Będzinie

Previous Przyjechał do nowej pracy, mając blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie
Next Noworoczny Turniej Taekwon-do

Może to Ci się spodoba

5 sposobów na oświetlenie w twoim domu

Oświetlenie to ważny element aranżacji wnętrz. Warto wziąć pod uwagę funkcję, jaką pełni oświetlenie każdego pomieszczenia i wokół niego tworzyć plany remontowe. Zobacz nasze sprawdzone sposoby na oświetlenie wnętrz. 1.

MOS świętował 30-lecie

Olimpijka z Rio, złota medalistka igrzysk europejskich, siatkarski reprezentant Polski, piłkarskie transfery do pierwszoligowego klubu – to największe sukcesy wychowanków Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. Kuźnia młodych piłkarzy, judoków, szermierzy, siatkarzy weszła

Jak działa chłodziarka absorpcyjna?

W przeciwieństwie do konwencjonalnych agregatów chłodniczych, agregaty absorpcyjne wykorzystują ciepło odpadowe z innych procesów lub urządzeń do napędzania procesu termodynamicznego, który umożliwia schładzanie wody i jej dystrybucję na potrzeby HVAC.

Nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę przez zakupem nieruchomości?

Zakup własnego nowego mieszkania jest często wymieniany wśród najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Również dla osób inwestujących swój kapitał w nieruchomości to ważny krok i musi zostać dokładnie przemyślany.

Jak połączyć biurko z toaletką?

Połączenie biurka z toaletką to doskonały sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni w sypialni. Idealne połączenie ma co najmniej 20 cali głębokości, dzięki czemu zmieścisz w nim monitor stacjonarny, klawiaturę i

Porady modowe – Jak dobierać dodatki?

Akcesoria są istotną częścią każdego stroju. Akcesoria modowe mogą nie tylko dodać stylu do stroju, ale także zmienić jego wygląd. Jak dobrać dodatki do stroju, aby wyglądać jak najlepiej? Co

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź