Co powinna zawierać etykieta produktu?

Co powinna zawierać etykieta produktu?

Etykiety produktu są ważnym narzędziem marketingowym i informacyjnym. Zarówno polskie, jak i unijne prawo wymienia elementy, które muszą znaleźć się na etykiecie produktu. Najbardziej rygorystyczne przepisy dotyczą produktów spożywczych. Jednak wszystkie rodzaje produktów spożywczych muszą zawierać określone informacje.

Etykiety na opakowaniach – informacje ogólne

Niezależnie od produktu, każda etykieta musi zawierać informacje o zawartości i producencie. Etykieta produktu musi wyraźnie określać jego nazwę, adres i firmę. Informacje na etykiecie muszą być jasne i zrozumiałe oraz łatwe do odczytania dla kupującego. Nieprawidłowe lub niejasne oznakowanie produktu nie może wprowadzać w błąd. Polskie prawo stanowi również, że wszystkie etykiety muszą posiadać dodatkowe oznaczenia, takie jak wymagane przez odrębne przepisy, oraz muszą być napisane w języku polskim. Znak zgodności, znak bezpieczeństwa, informacje o wyrobie lub jego efektywności energetycznej oraz wszelkie dodatkowe oznaczenia wymagane odrębnymi przepisami, takie jak np.

Produkty spożywcze mogą być oznakowane etykietami samoprzylepnymi.

Etykiety umieszczane na produktach spożywczych muszą zawierać więcej informacji niż etykiety umieszczane na innych produktach. Muszą zawierać jasny opis produktu, który nie będzie wprowadzał klientów w błąd. Ważny jest również dokładny skład produktu oraz lista zawartych w nim alergenów. Kolejnym ważnym aspektem jest data ważności. Informacja ta to często “najlepiej spożyć przed” w przypadku żywności o długim terminie przydatności do spożycia, takiej jak konserwy lub słodycze, lub informacja “spożyć przed” w przypadku produktów o krótszym terminie przydatności do spożycia.

Etykieta żywności musi informować konsumenta o wadze produktu i podawać wszystkie informacje o wartościach odżywczych, takich jak tłuszcze czy węglowodany.

Producenci mogą również umieszczać informacje o sposobie przygotowania i sugestie dotyczące podawania, ale nie jest to obowiązkowe.

Etykiety produktów: Cechy

Etykiety produktów z klejem samoprzylepnym muszą być trwałe. Dotyczy to zarówno użytego materiału, jak i nadruku na etykiecie. Tylko w ten sposób mogą one spełniać swoje podstawowe funkcje informacyjne. Istotne jest, aby zastosowany materiał spełniał wszystkie nasze wymagania. Istnieje wiele możliwości zadruku etykiet. Są wśród nich papiery i specjalne folie, które sprawdzają się w trudniejszych zastosowaniach. Ważny jest również dobór odpowiedniego kleju do etykiet samoprzylepnych. Odpowiednia etykieta pozwoli nam dobrze opisać nasz produkt i przyciągnąć uwagę klientów.

Projektowanie etykiet – konieczność, czy wartość dodana?

Etykiety są wymagane dla każdego produktu, który jest dziś wprowadzany na rynek. Producenci wykorzystują etykiety nie tylko do przekazywania wymaganych informacji, ale także jako narzędzie marketingowe. Etykiety to świetny sposób na wyróżnienie się spośród innych produktów na dzisiejszym, bardzo konkurencyjnym rynku. Druk cyfrowy na etykietach samoprzylepnych otwiera wiele możliwości marketingowych. Etykiety te są zaprojektowane tak, aby były atrakcyjne i łatwe do odczytania. Etykiety można drukować nawet w małych ilościach, a wiele firm oferuje etykiety samoprzylepne w dowolnym kształcie.

Previous Jak wygląda inwestowanie w złoto?
Next Jak wybrać biżuterię ślubną?

Może to Ci się spodoba

Olkusz. Handel nielegalną odzieżą

Ponad 900 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm ujawnili i  zabezpieczyli pod koniec stycznia 2017r. Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu

Służba i pasja – spotkanie pań w MSWiA w dniu ich święta

Z okazji Dnia Kobiet Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zaprosił wyróżniające się funkcjonariuszki służb mundurowych. Jedną z nich była przedstawicielka małopolskiej Policji starszy sierżant Patrycja Pszczelińska. 8 marca

Rozliczenie PIT 2016 przez Internet – to takie proste!

Wszystkie osoby osiągające w ciągu roku dochody muszą rozliczyć się z fiskusem. Można to zrobić w sposób tradycyjny, wypełniając właściwą deklarację w formie papierowej albo albo przesłać PIT internetowo. Rozliczenie

Małopolska wyda miliard złotych na infrastrukturę kolejową

W 2015 r. ma ruszyć Szybka Kolej Aglomeracyjna w Małopolsce. Pierwsze pociągi pojadą jednak już za rok. Województwo na rozwój tej części transportu publicznego wyda nawet miliard złotych do 2020 r.

Szkolenie dotyczące Ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów

W środę 19 kwietnia 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie  odbyło się szkolenie przygotowujące funkcjonariuszy Policji i służby Celno – Skarbowej do realizacji nowych zadań przewidzianych w przepisach ustawy

Dzień otwarty w komendzie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”

4 lipca 2017 roku dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie odwiedziły Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Akcja odbyła się w ramach kampanii organizowanej pod patronatem Pana

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź