Rodzinny piknik i sportowe emocje

Rodzinny piknik i sportowe emocje

W towarzystwie prezesa PZPN – Cezarego Kuleszy i prezydenta Będzina – Łukasza Komoniewskiego piłkarze SKS Łagisza wrócili na swe – wybudowane od nowa – boisko. Jako pierwsi nową murawę w tej niewielkiej dzielnicy Będzina sprawdzili doświadczeni ligowcy: Mariusz Śrutwa, Adam Kryger, Stanisław Gawenda i Bogdan Pikuta.

Rodzinny piknik i sportowe emocje – lepszego otwarcia wybudowanego od nowa pełnowymiarowego, trawiastego boiska piłkarskiego i klubowego budynku, mieszkańcy Łagiszy – niewielkiej dzielnicy Będzina nie mogli sobie wyobrazić. Tym bardziej że uroczystość uświetnili swoją obecnością najwyżsi polscy oficjele z prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Cezarym Kuleszą, wiceprezesem PZPN I szefa Śląskiego ZPN – Henrykiem Kulą oraz sekretarzem generalny PZPN – Łukaszem Wachowskim na czele. Uroczystego otwarcia dokonał prezydent Będzina – Łukasz Komoniewski w towarzystwie przewodniczącego będzińskiej Rady Miasta – Krzysztofa Dudzińskiego i posła na Sejm RP – Rafała Adamczyka.

Cieszę się, ze jestem na otwarciu tak pięknego obiektu. Bardzo ładnie to wygląda

– mówił Cezary Kulesza kopiąc piłkę na samym środku murawy.

Pierwszymi graczami byli oficjele – podania i sztuczki piłkarskie sprawiały radość nie tylko działaczom PZPN, ale i prezydentowi Będzina – Łukaszowi Komoniewskiemu i będzińskiemu posłowi – Rafałowi Adamczykowi. Ale sportowym otwarciem boiska przy Parkowej był mecz reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej kontra będzińscy Samorządowcy.

Barw drużyny gości bronili między innymi jeden z najlepszych napastników 90. lat, legenda Ruchu Chorzów, reprezentant Polski – Mariusz Śrutwa, mający na swoim koncie 281 meczów i 103 bramki na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Króla strzelców polskiej ekstraklasy wspierał inny bramkostrzelny napastnik z województwa śląskiego: Bogdan Pikuta, w przeszłości zawodnik m. in. GKS Katowice.

O zabezpieczenie tyłów starał się Stanisław Gawenda, w barwach chorzowskiego Ruchu – Mistrz Polski z 1989 roku i znany z występów w Rakowie Częstochowa – Janusz Bodzioch. W pomocy szalał jedyny polski piłkarz grający w trzech biało-czerwonych reprezentacjach piłkarskich (głównej, a także w futsali i piłce plażowej) – Adam Kryger.

Bardzo fajna impreza, bardzo fajny boisko, kameralne, rodzinne. Cała impreza przypomina mi rodzinny piknik. Warto je odwiedzać regularnie i spędzać tu czas z rodziną

– mówił były piłkarz Polonii Bytom i Widzewa Łódź.

Drużynę Samorządowców do boju prowadził radny z Łagiszy, przewodniczący będzińskiej Rady Miasta – Krzysztof Dudziński. W drużynie wystąpił również inny będziński rajca – Jerzy Miłkowski a także Marek Rajmund, prezes klubu SKS Łagisza.

Mecz zakończył się remisem 2:2, choć to samorządowcy, a nie byli ligowcy prowadzili już 2:0. Pojedynek rozstrzygnięto w rzutach karnych. Jedenastki lepiej egzekwowali byli zawodowcy.

Radni też znali się na piłce, grali bardzo dobrze, bardzo inteligentnie, mimo to ostatecznie wygraliśmy

– cieszył się Kryger.

O punkty w A-klasowych rozgrywkach walczyli piłkarze SKS Łagisza z KS Preczów. 1:0 wygrali będzinianie. W tym czasie młodzi mieszkańcy Łagiszy mogli bawić się na dmuchańcach dostarczonych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wszyscy – mogli biesiadować przy rozpalonym na tę okazję ognisku.

Źródło: Urząd Miejski w Będzinie

Previous Zaproś mamę na koncert Jacka Wójcickiego
Next Wielokrotny włamywacz w rękach mundurowych

Może to Ci się spodoba

Pilates w ośrodku kultury

Ośrodek Kultury w Będzinie zaprasza na zajęcia, które prowadzone są pod okiem doświadczonej i dyplomowanej instruktorki metody Pilates – Aleksandry Rzepki (dyplom Open Mind Pilates School). Zajęcia ruszają 7 września

Pierwszy trening w nowej hali

Hala widowiskowo-sportowa w Będzinie zaczyna tętnić życiem. Już niebawem w tym nowoczesnym obiekcie będą odbywać się wszelkie wydarzenia sportowe, wystawy, koncerty i występy gwiazd. Wyposażona jest w trzy boiska, najnowszej

Mali biegacze na plaży

W sobotnie popołudnie nasi najmłodsi mieszkańcy miasta z wielkim entuzjazmem pędzili po wyznaczonych trasach na Plaży Miejskiej zdobywając medale i podziw publiczności. Wszystkim wspaniałym małym-wielkim biegaczom oraz ich opiekunom serdecznie

Siatkarze grają o finał

Pierwsze starcie należało do Avii, ale MKS nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Po wygranej 3:2 w Będzin Arenie świdniczanie objęli prowadzenie w półfinale Tauron1.Ligi. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

Kolejne sukcesy naszych siatkarek

Siatkarki plażowe reprezentujące klub MUKS Pasek Będzin po raz kolejny osiągnęły spektakularne sukcesy. Zawodniczki startujące w turniejach półfinałowych Mistrzostw Polski w kategorii kadetek, które odbyły się w Wilczycach awansowały do

Kolejny letni weekend pełen atrakcji za nami

Pomimo, że połowa wakacji minęła lato na plaży w pełni! W sobotę w ramach akcji Lato w Mieście odbyły się zajęcia taneczne dla najmłodszych oraz Zumba Gold, fitness i joga

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź