Rodzinny piknik i sportowe emocje

Rodzinny piknik i sportowe emocje

W towarzystwie prezesa PZPN – Cezarego Kuleszy i prezydenta Będzina – Łukasza Komoniewskiego piłkarze SKS Łagisza wrócili na swe – wybudowane od nowa – boisko. Jako pierwsi nową murawę w tej niewielkiej dzielnicy Będzina sprawdzili doświadczeni ligowcy: Mariusz Śrutwa, Adam Kryger, Stanisław Gawenda i Bogdan Pikuta.

Rodzinny piknik i sportowe emocje – lepszego otwarcia wybudowanego od nowa pełnowymiarowego, trawiastego boiska piłkarskiego i klubowego budynku, mieszkańcy Łagiszy – niewielkiej dzielnicy Będzina nie mogli sobie wyobrazić. Tym bardziej że uroczystość uświetnili swoją obecnością najwyżsi polscy oficjele z prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Cezarym Kuleszą, wiceprezesem PZPN I szefa Śląskiego ZPN – Henrykiem Kulą oraz sekretarzem generalny PZPN – Łukaszem Wachowskim na czele. Uroczystego otwarcia dokonał prezydent Będzina – Łukasz Komoniewski w towarzystwie przewodniczącego będzińskiej Rady Miasta – Krzysztofa Dudzińskiego i posła na Sejm RP – Rafała Adamczyka.

Cieszę się, ze jestem na otwarciu tak pięknego obiektu. Bardzo ładnie to wygląda

– mówił Cezary Kulesza kopiąc piłkę na samym środku murawy.

Pierwszymi graczami byli oficjele – podania i sztuczki piłkarskie sprawiały radość nie tylko działaczom PZPN, ale i prezydentowi Będzina – Łukaszowi Komoniewskiemu i będzińskiemu posłowi – Rafałowi Adamczykowi. Ale sportowym otwarciem boiska przy Parkowej był mecz reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej kontra będzińscy Samorządowcy.

Barw drużyny gości bronili między innymi jeden z najlepszych napastników 90. lat, legenda Ruchu Chorzów, reprezentant Polski – Mariusz Śrutwa, mający na swoim koncie 281 meczów i 103 bramki na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Króla strzelców polskiej ekstraklasy wspierał inny bramkostrzelny napastnik z województwa śląskiego: Bogdan Pikuta, w przeszłości zawodnik m. in. GKS Katowice.

O zabezpieczenie tyłów starał się Stanisław Gawenda, w barwach chorzowskiego Ruchu – Mistrz Polski z 1989 roku i znany z występów w Rakowie Częstochowa – Janusz Bodzioch. W pomocy szalał jedyny polski piłkarz grający w trzech biało-czerwonych reprezentacjach piłkarskich (głównej, a także w futsali i piłce plażowej) – Adam Kryger.

Bardzo fajna impreza, bardzo fajny boisko, kameralne, rodzinne. Cała impreza przypomina mi rodzinny piknik. Warto je odwiedzać regularnie i spędzać tu czas z rodziną

– mówił były piłkarz Polonii Bytom i Widzewa Łódź.

Drużynę Samorządowców do boju prowadził radny z Łagiszy, przewodniczący będzińskiej Rady Miasta – Krzysztof Dudziński. W drużynie wystąpił również inny będziński rajca – Jerzy Miłkowski a także Marek Rajmund, prezes klubu SKS Łagisza.

Mecz zakończył się remisem 2:2, choć to samorządowcy, a nie byli ligowcy prowadzili już 2:0. Pojedynek rozstrzygnięto w rzutach karnych. Jedenastki lepiej egzekwowali byli zawodowcy.

Radni też znali się na piłce, grali bardzo dobrze, bardzo inteligentnie, mimo to ostatecznie wygraliśmy

– cieszył się Kryger.

O punkty w A-klasowych rozgrywkach walczyli piłkarze SKS Łagisza z KS Preczów. 1:0 wygrali będzinianie. W tym czasie młodzi mieszkańcy Łagiszy mogli bawić się na dmuchańcach dostarczonych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wszyscy – mogli biesiadować przy rozpalonym na tę okazję ognisku.

Źródło: Urząd Miejski w Będzinie

Previous Zaproś mamę na koncert Jacka Wójcickiego
Next Wielokrotny włamywacz w rękach mundurowych

Może to Ci się spodoba

Pierwszy trening w nowej hali

Hala widowiskowo-sportowa w Będzinie zaczyna tętnić życiem. Już niebawem w tym nowoczesnym obiekcie będą odbywać się wszelkie wydarzenia sportowe, wystawy, koncerty i występy gwiazd. Wyposażona jest w trzy boiska, najnowszej

Sportowy sukces Klubu Sportowego Seniora ROYAL

Zawsze uśmiechnięci, pełni optymizmu, swoją energią mogliby obdarować niejednego młodszego kolegę! Dzisiaj odebrali dyplomy oraz nagrody z rąk Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca. Ośmioosobowa reprezentacji zrzeszona w Klubie Sportowym Seniora ROYAL

Policjant wyrównał rekord Europy i sięgnął po kolejny sukces

W czeskiej miejscowości Trutnov na Pucharze Świata w sportach siłowych stawiło się ponad 400 zawodników z 18 państw. Będziński policjant ponownie zdominował konkurencję uginania ramion ze sztangą. Stróż prawa zdobył

Prezydent Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza na mistrzostwa Będzina w siatkonodze

Emocjonujący turniej sportowy odbędzie się w dniach 5-6 marca w hali sportowej w Będzinie Łagiszy (ul. Jedności 38, przy Szkole Podstawowej nr 9). Zapisy i informacje pod numerem telefonu: 502 233

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

W Powiecie Będzińskim powstanie wirtualna strzelnica

Blisko 170 000,00 zł pozyskał Powiat Będziński na wirtualną strzelnicę, która powstanie w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach! „Strzelnica w powiecie 2023” to program Ministerstwa Obrony Narodowej na dofinansowanie zadań

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź